Jaki wybrać grzejnik do łazienki?

Niedawno kupiliśmy z mężem mieszkanie. To była nasza pierwsza zima w tym miejscu. Traf chciał, że okazało się iż w zimę łazienka jest najzimniejszym pomieszczeniem w mieszkaniu. Nie było to komfortowe, szczególnie gdy wychodziło się wieczorem po kąpieli z wanny. Postanowiliśmy z mężem dokupić grzejnik do łazienki, bo w innym przypadku nie chybnie któreś z nas by się przeziębiło i zachorowało. W tym celu udaliśmy się do sklepu z artykułami gospodarstwa domowego.

Czym jest grzejnik konwektorowy?

grzejniki konwektoroweW sklepie powiedzieliśmy sprzedawcy, że szukamy grzejnika elektrycznego do łazienki. Od razu zaprowadził nas na odpowiedni dział i polecił grzejniki konwektorowe. Oboje z mężem nie mieliśmy pojęcia czym są takie grzejniki. Sprzedawca wytłumaczył nam, że są to grzejniki ze specjalnym zabezpieczeniem przeciwbryzgowym, które chroni grzejnik przed wilgocią. Dzięki czemu grzejnik może być używany w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, takiej jak łazienka czy kuchnia. Rzeczywiście, nie pomyśleliśmy o tym z mężem. Całe szczęście, że trafiliśmy na fachowca, który nam to wytłumaczył. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na grzejnik konwektorowy, ze specjalnym zabezpieczeniem przed przegrzaniem. Dodatkowo był on pokryty z wierzchu materiałem, który chronił przed korozją. Nasz nowy grzejnik mogliśmy zarówno zamontować na ścianie, jak i postawić na podłodze. Był pod tym względem wielofunkcyjny. W domu zdecydowaliśmy się zamontować go na podłodze, ponieważ ciepłe powietrze unosi się ku górze. Bardziej ekonomicznie i praktycznie było więc umieścić grzejnik konwektorowy jak najniżej w pomieszczeniu. Jego montaż okazał się bardzo prosty i ograniczył się do ustawienia odpowiedniej temperatury i ustawień oraz podłączeniu grzejnika do prądu. Taki grzejnik był strzałem w dziesiątkę. Okazał się bardzo praktyczny i łatwy w użyciu.

Już po pierwszym dniu korzystania z niego dało się odczuć komfortowe ciepło w całym pomieszczeniu w łazience. Dzięki ochronie konwektorowej można go było używać nawet podczas kąpieli bez obawy o zwarcie czy zepsucie się grzejnika. Grzejnik okazał się również energooszczędny, ponieważ nie obciążył zbyt mocno naszych rachunków za prąd, mimo tego, że działał praktycznie codziennie po kilka godzin. Byliśmy bardzo zadowoleni z takiego rozwiązania.