mieszkania na sprzedaż

Jak przygotować mieszkanie na sprzedaż?

Sprawienie dobrego pierwszego wrażenia na kupujący mieszkanie to połowa sukcesu. O tym czy klient będzie zainteresowany danym lokalem decyduje zwykle kilka pierwszych sekund jakie w nim spędzi. Dlatego należy zatroszczyć się o to by pierwsze wrażenie była jak najlepsze. O co zatem powinniśmy zadbać chcąc przygotować mieszkanie do sprzedaży. Oto kilka naszych wskazówek.

Czyste i zadbane mieszkanie

mieszkania na sprzedażPierwszą rzeczą o jaką powinniśmy zadbać przygotowując mieszkanie do sprzedaży jest jego gruntowne wysprzątanie i zdepersonalizowane. Gruntowne porządki oznaczają konieczność odsunięcia wszystkich elementów, dokładnego odkurzenia całego mieszkania i umycia podłóg i wszystkich innych płaskich powierzchni. Należy także zająć się wyczyszczeniem tapicerki i takich tekstyliów jak choćby firany. Pracy jaką należy wykonać sprzątając mieszkanie na sprzedaż jest naprawdę sporo, dlatego coraz częściej osoby noszące się z zamieram wystawienia własnego mieszkania na sprzedaż korzystają z takie rozwiązania jakim jest firma sprzątająca. Wówczas mieszkanie nie tylko jest dokładnie posprzątane, ale także czas jaki należy na to przeznaczyć jest o wiele krótszy, a co za tym idzie tym sposobem zdecydowane łatwiej jest przygotować mieszkanie na sprzedaż. Mieszkanie powinno być nie tylko czyste, ale także powinien w nim panować porządek. Zapraszając potencjalnych klientów do mieszkania nie możemy pozwolić sobie na to by na blacie kuchennym stały butelki, czy w sypialni było rozwieszone pranie. Nie powinny także znajdować się w nim żadne osobiste pamiątki. Należy pousuwać wszelkiego rodzaju ramki ze zdjęciami, portrety z ścian i tym podobne dodatki. Potencjalni klienci muszą sobie siebie wyobrazić w tym mieszkaniu, a jeśli będą tam wisieć Twoje zdjęcia może się to okazać dość trudne.

Mieszkanie nie sprzedaż – drobne remonty

REMONTYW niektórych sytuacjach przygotowując mieszkanie na sprzedaż konieczne będzie wykonanie drobnych prac remontowych. Dzieje się tak zwykle w dwóch przypadkach. Według tipy.interia.pl po pierwsze kiedy ściany, sufity czy podłogi są w złym stanie, konieczne jest wówczas ich odnowienie. Wykonując remont domu na sprzedaż zawsze należy jednak oszacować jakie naprawy opłaca się zrobić, jeśli zakres prac jest naprawdę duży taka inwestycja się nie opłaci. Poza koniecznością odnowienia wnętrza zdarza się, zwłaszcza w przypadku bardzo osobliwych wnętrz, że trzeba je prze-aranżować. Klienci często interesują się oryginalnymi projektami, jednak udziwnienie zwykle są negatywnie odbierane. Projektowanie wnętrz to wprawdzie sprawa indywidualna, jednak przyszli nabywcy chcą mieć ciekawe wnętrze, a nie pamiątką po dawnych lokatorach. Odważny kolor ścian lub jakąś osobliwą grafikę warto usunąć i przemalować ściany na jakiś bardziej neutralny kolor, najlepiej jasny, dzięki temu mieszkania będzie sprawiać wrażenie większego i bardziej przestronnego. Przeprowadzenie drobnych prac remontowych może ułatwić sprzedaż mieszkania, jednak wiąże się także z pewnymi kosztami, dlatego podjecie decyzji o remoncie sprzedawanego mieszkania nie zawsze jest łatwe.

Drobne naprawy

REMONTYPoza kwestiami remontowymi według www.bankier.pl należy jeszcze pamiętać o przeprowadzeniu koniecznych napraw za nim mieszkanie wystawimy na sprzedaż. Nie chodzi o jakieś generalne naprawy, które wiąże się ze sporymi kosztami, ale o wykonie takich drobnych prac naprawczych jak:

  • wymiana przepalonych żarówek,
  • odetkanie kanalizacji,
  • naprawa spłuczki w toalecie,
  • wyczyszczenie natrysku pod prysznicem.

i wiele więcej, w zależności od tego czego akurat wymaga nasze mieszkanie. Większość prac tego typu jak nie wszystkie spokojnie możemy wykonać samodzielnie, przez co takie drobne naprawy nie stanowią dużego wydatku, a na pewno podniesie to wartość mieszkania. Przed samym zaproszeniem kupujących na oglądanie mieszkania warto jeszcze sprawdzić, czy na pewno wszystko działa i nie uległo awarii, ponieważ nawet najdrobniejsza usterka może wpłynąć na opinie potencjalnego kupca.

Przygotowanie mieszkania na sprzedaż – profesjonalna pomoc

mieszkania na sprzedażZdarzyć się może, że pomimo zastosowania się do ogólnie wytycznych odnośnie tego jak powinno wyglądać mieszkanie na sprzedaż, nadal mamy trudności z znalezieniem kupca. W takiej sytuacji zanim zdecydujemy się na obniżenie ceny nieruchomości warto najpierw skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy. W Polsce obecnie działają firmy świadczące usługi home staging, co właśnie oznacza przygotowywania mieszkania na sprzedaż. Cena wynajęcia takiej firmy zwykle jest niższa niż to ile byśmy musieli opuścić z ceny mieszkania na które nie ma kupić, przez co jest to dość opłacalne rozwiązanie.

W kwestii podsumowania tematu

Prawdą jest, że na wartość nieruchomości w największej mierze przekłada się jej metraż jak i lokalizacja, jednak odpowiedniego przygotowanie mieszkania do sprzedaży także możne wpłynąć na jego cenę. Wysprzątanie mieszkania i ukrycie jego mankamentów może także znacząco przyspieszyć sprzedaż nieruchomości, co jest równie ważne.

2 thoughts on “Jak przygotować mieszkanie na sprzedaż?”

  1. Tak, dodatki są ważne. ja jak sprzedawałam mieszkanie, do tego ustroiłam je świeżymi kwiatami i wcześniej, gdy mieli przyjść zainteresowani paliłam świeczki zapachowe, żeby w mieszkaniu ładnie pachniało.

Leave a Comment