Jak praktycznie urządzić ogród?

Posiadanie własnego ogródka to niepowtarzalna okazja do obcowania z naturą, którą mamy w zasięgu ręki. Mieć tuż pod nosem kawałek prywatnego trawnika, gdzie możemy zasadzić kilka ulubionych roślin i delektować się relaksem w uroczych okolicznościach natury, to wspaniała sprawa. Często jednak nie wiemy, jak z pomysłem urządzić zewnętrzną przestrzeń, którą dysponujemy, aby cieszyła oko i była użyteczna.

Wydzielamy strefy w ogrodzie

fotel wiszący ogrodowyJak zaaranżować ogródek, aby był wygodnym miejscem wypoczynku w pogodny dzień? Najlepiej zacząć od wydzielenia odpowiednich stref w ogrodzie. Zwróćmy uwagę, na czym zależy nam najbardziej, co chcielibyśmy robić w ogrodzie, co ma się tam znaleźć, a co jest zbędne. Najważniejsza z pewnością będzie strefa wypoczynkowa. Tam powinny znaleźć swoje miejsce wygodne meble ogrodowe. Przyda się sofa, lub kilka foteli z miękkimi poduchami, gdzie wygodnie siądziemy z kawą i gazetą o poranku. Dobrze jest też znaleźć miejsce na duży stół z krzesłami, gdzie zmieścimy całą rodzinę. Ogród to przecież idealne miejsce do letnich spotkań przy grillu. Jeśli o grillu mowa, świetnie prezentować się będzie ten wymurowany z cegły. Można zrobić go samemu niewielkim nakładem pracy. Jeśli natomiast brakuje nam umiejętności, bez problemu dostaniemy gotowe grille murowane w sklepach budowlanych. Natomiast na relaksacyjne wieczorne sesje z książką idealnie sprawdzi się fotel wiszący ogrodowy. Jeśli tylko mamy go gdzie zamontować, z pewnością odkryjemy jego zniewalającą moc. Fotel wiszący ogrodowy równie dobrze sprawdzi się na tarasie lub balkonie. To pocieszenie dla tych, którzy nie posiadają ogródka. Obok strefy wypoczynku, warto wydzielić strefę zabaw dla dzieci, jeśli takowe posiadamy. Mały plac zabaw, zjeżdżalnia, huśtawka, trampolina, czy piaskownica, w zależności od wieku pociechy, z pewnością będą mile widziane. Niektórzy lubują się w ogródkach warzywnych, dlatego też wydzielenie nawet niewielkiego miejsca w tym celu może okazać się świetnym pomysłem.

Planując wygląd swojego ogródka, zastanówmy się przede wszystkim, na czym najbardziej nam zależy. Na miejscu do imprez i wypoczynku, przestrzeni do zabaw z dziećmi, czy może na uprawie owoców i warzyw, lub też ciekawych gatunków roślin? Może znajdzie się tam miejsce na małe oczko wodne, czy nawet na instalację ogrodowego strumienia. Mamy ogromne pole do popisu, a ogranicza nas tylko wyobraźnia.