Jak najlepiej zorganizować trasfer lotniskowy z Girony?

Transfery z i na lotnisko mogą być dośc skomplikowane. Zależy to od wielu czynników, jednak jeśli zaplanujemy wszystko odpowiednio wcześniej, nie powinniśmy miec problemu aby dostać się w nasze miejsce przeznaczenia. Sprawa staje się jeszcze łatwiejsza, jeśli mówimy o transferze z lotniska w Gironie, gdyż jest ono wspaniale skomunikowane z regionem! 

Airport bus, czyli najbardziej wygodny środek transferu 

girona - airport busLotnisko w Giornie często nazywane jest lotniskiem Giorona-Barcelona lub Giorna Costa Brava. Szczególnie ta pierwsza nazwa może być myląca, gdyż lotnisko znajduję się około 90km na północ od stolicy Katalonii. Na pierwszy rzut oka, może się to wydawać sporym dystansem, którego pokonanie nie będzie należeć do najłatwiejszych. Nic bardziej mylnego. Lotnisko w Gironie jest doskonale skomunikowane z całym regionem. Nie zależnie od tego, czy chcemy dojechać do Barcelony, innego miasta lub nad wybrzeże, nie powinniśmy mieć z tym problemu. Autobusy Girona – Airport Bus obsługuja dwie firmy: Sagales i Sarbus. Obie firmy oferuja dojazd w niemalże każdy zakątek regionu a ich rozkłady jazdy często są zsynchronizowane z przylotami popularniejszych lotów. Niezależnie od tego, nie powinniśmy zostawaić kupna biletu na ostatnią chwilę. Warto poświęcić chwilę na kilka dni przed wylotem aby zaplanować swój transfer odpowiednio. Przede wszsytkim, musimy znaleść odpowiednią linie, która zawiezie nas do celu. Z lotniska kursuje 5 specjalnych linii. Jeśli chodzi o ceny, to oczywiście wszystko zależy gdzie chcemy się udać, ale dla przykładu, kosztu biletu w obie strony do Barcelony kosztuje 25 euro. Na stronie przewoźników możemy znaleźć dokładne dane na kazdy z odcinków trasy. Strona przewoźnika to także bardzo dobre źródlo, jesli chcemy zerknąc na rozkład jazdy. Z racji, że często są one zmieniane, warto odwiedzić taką witrynę aby mieć pewność, że gdy przylecimy na lotnisko, bedziemy mieli opcję na transfer.

Specjalny lotniskowy bus to moim zdaniem najwygodniejszy środek transportu jeśli chodzi o transfer z lotniska w Gironie. Dojeżdża on w każdy zakamarek Katalonii, oferując krótkie czasy przejazdu w dosyć komfortowych warunkach. Bardzo ważnym faktem jest to, że w cenie biletu mamy również wliczony transport bagażu, więc nie musimy się martwić o nasze rzeczy.