Jak kusząca jest truskawka wisząca?

 

Owoce są powszechnie bardziej lubiane niż warzywa, choć oczywiście znajdzie się kilka przypadków potwierdzających tę regułę. Niekwestionowaną królową owoców, szczególnie w Polsce, jest truskawka, którą kochają wszystkie podniebienia i z wyczekiwaniem wypatrują nadejścia letniego sezonu na ten czerwony owoc.

Hoduj własne truskawki

truskawka wiszącaNie trzeba mieć całego pola upraw, by móc cieszyć się własnoręcznie wyhodowanymi truskawkami. Istnieją odmiany, które mogą być z powodzeniem trzymane w przydomowym ogródku, balkonie lub tarasie. Truskawka wisząca, znana tez jako truskawka pnąca, jest jedną z takich odmian. Zwisające z podwieszonej doniczki pędy tworzą również atrakcyjną dekorację balkonu. Najważniejszą zaletą rośliny są niezaprzeczalnie jej owoce. Wyczekiwane truskawki można wykorzystać do letnich ciast i deserów, a także wyrobu konfitur i innych przetworów. Roślina lubi słońce, warto więc zapewnić jej odpowiednio nasłonecznione miejsce do wzrostu. Pamiętajmy też o regularnym podlewaniu rośliny. Zbiorami możemy cieszyć się od lata aż do ostatnich zbiorów, które mogą mieć miejsce nawet dopiero jesienią. Jak wiadomo, prosto z krzaczka truskawka smakuje najlepiej, w dodatku taka samodzielnie wyhodowana. Dodatkowym atutem wiszącej truskawki jest to, że może śmiało przebywać w towarzystwie innych roślin i nie powinno jej to zaszkodzić. Nie ma żadnych przeszkód przeciwko stworzeniu kwiatowo-owocowej kompozycji.

Pnąca (lub wisząca) truskawka to wybór dla tych, którym wydaje się, że nie mają miejsca na swoje uprawy. Roślina na szczęście nie rośnie wzdłuż ani wszerz, tylko do góry lub w dół, zajmie więc mniej miejsca, a jej uprawa w doniczce lub skrzynce jest prosta. Truskawce do odpowiedniego wzrostu potrzebne będą tylko słońce, woda i podstawka, po której będzie mogła się wspinać.