Izolacja pianką PUR

Gdy budujemy nasz wymarzony dom to wiele razy będziemy zmuszeni przed stawaniem przed poważnymi dylematami. Będziemy musieli wybrać czy decydujemy się na ten projekt czy na inny, czy chcemy mieć dom piętrowy czy parterowy. Dodatkowo będziemy zmuszeni do rozwiązania dylematów dotyczących rodzaju materiału stosowanego do termoizolacji. Obecnie na tej płaszczyźnie mamy naprawdę spory wybór więc trzeba skupić się na podjęciu tej decyzji.

Skuteczne ocieplanie poddaszy

izolacja pianką poliuretanowąW naszym domu jest takie miejsce, przez które ucieka najwięcej ciepła. W przypadku ludzi często słyszy się o tym, że dużo ciepła z naszego organizmu wytracamy przez głowę. W przypadku budynków również ciepło tracone jest przez miejsce znajdujące się na samej górze. Mowa tutaj oczywiście o poddaszach. Zapewne każdy z Państwa doskonale pamięta z lekcji fizyki, że ciepłe powietrze zawsze unosi się ku górze. W związku z tym gdy ogrzewamy nasz dom to najpierw ogrzewane są jego górne partie. Zjawisko to możemy zauważyć poprzez napełnianie pomieszczenia parą wodną, która z racji tego, że jest ciepła to unosi się pod sam sufit. Z tego właśnie powodu powinniśmy zadbać o to by odpowiednio izolować stop lub poddasze. Ostatnimi czasy bardzo często do takich zadań jest stosowana izolacja pianką poliuretanową. Decydowanie się na takie rozwiązania przyniesie znakomity efekt. Pianka poliuretanowa ściśle przylega do powierzchni co sprawia, że tworzona jest skuteczna warstwa izolacyjna.

Na dzień dzisiejszy tysiące osób zdecydowało się na zastosowanie na swoim poddaszu izolacji natryskowej. Okazało się, że był to strzał w dziesiątkę. Warto mieć na uwadze ten fakt, że stosując izolacje natryskowe w dużym stopniu wpłyniemy na zredukowanie kosztów dotyczących ogrzewania. W Polsce funkcjonują obecnie setki firm zajmujących się tworzeniem wspomnianych izolacji.