Imię dziecka zawieszone nad łóżeczkiem

Czeka mnie w tym roku podwójne szczęście. Z jednej strony otrzymamy z mężem klucze do naszego nowego domu, z drugiej, zaś, urodzi nam się dziecko. Wiemy już, że będzie to chłopiec. Teraz jesteśmy na etapie szykowanie dla niego pokoju. Przejrzałam mnóstwo stron internetowych i czasopism w poszukiwaniu inspiracji do urządzenia malcowi idealnego pomieszczenia. Na szczęścia z tysięcy różnych wizji udało mi się stworzyć jedną.

Funkcja literek powieszonych nad łóżeczkiem

duże literki na imię dzieckaUrządzanie nowego domu jest ogromną przyjemnością, ale jeszcze większą radość sprawia planowanie wyglądu pokoju pierwszego w życiu dziecka. Za cztery miesiące urodzę synka i będziemy już mieszkać w nowym domu. Teraz jestem w trakcie urządzania pokoju dla naszego maluszka. Będzie on zaraz obok naszej sypialni. Nie chciałam wstawiać łóżeczka do naszego pokoju, żeby maluch od najmłodszego uczył się większej samodzielności, zamiast spania z rodzicami. Zanim zaprojketowałam wygląd pokoju naszego synka, najpierw poczytałam trochę o tym, jakiej stymulacji wzrokowej potrzebują noworodki. Stworzyłam więc stronowany kolorstycznie pokoik, z wyraźnymi akcentami kolorystycznymi. Kupiłam też duże literki na imię dziecka, które powiesiłam nad łóżeczkiem. Wyglądają one naprawdę rozkosznie i pełnią kilka funkcji. Z racji tego, że mają wyraźne kolory są wspomnianym wcześniej stymulatorem wzrokowym. Literki te mają też wbudowane światełka, dzięki czemu pełnią wieczorem i w nocy funkcję oświetlenia i maluszek nie będzie musiał zasypiać przy zgaszonym w pełni świetle. Kiedy nasz synek trochę podrośnie, duże literki powieszone nad łóżeczkiem będą też służyły do pierwszej nauki literek. Im wcześniej dziecko zacznie przyswajać wiedzę, tym lepiej. Poza literkami ważną funkcje w pokoju maluszka pełnią różnego rodzaju zabawki, z czego dominują duże i małe maskotka, rozsadzone po całym pokoju.

Nie mogłam doczekać się, kiedy będę miała okazje zaplanować wygląd wnętrza mojego nowego domu. Kiedy okazało się, że jestem w ciąży, z jeszcze większą radością przystąpiłam do projektowania pokoju dla maluszka. Najpierw dowiedziałam się, jakie rozwiązania wizualne będą najlepsze, a potem wzięłam się do roboty. Niezbędnym elementem wyposażenia pokoju są duże literki, które są zawieszone nad łóżeczkiem i układaja się w imię synka.