Fascynujący gong tybetański

 

Jeżeli jesteśmy zainteresowani historią starożytnych, jak również terapią dźwiękową oznacza to, iż powinniśmy poznać ciekawą historię i możliwości lecznicze gongów tybetańskich. To instrumenty pochodzące z czasów przed Chrystusem, a więc możemy dowiedzieć się na ich temat wiele ciekawych rzeczy. Warto również zwrócić uwagę na to, iż w obecnych czasach wraca się do tego typu leczenia, aby żyć w zgodzie z naturą i jak najmniej ingerować w ciało.

Piękny dźwięk gongu tybetańskiego

gongi tybetańskieDoskonale zdajemy sobie sprawę, iż już w czasach starożytnych znano rewelacyjne metody lecznicze, które opierały się na terapii dźwiękiem. Kolebka historii jaką są sensacyjne gongi tybetańskie jest ponownie odkrywana na nowo, gdyż kilkadziesiąt lat wstecz ponownie zaczęliśmy interesować się tym tematem. W XVI wieku gongi przybyły  Jedwabnym Szlakiem, czyli drogą morską z Azji do Europy. Obecnie są uznawane za jedne z najstarszych instrumentów na świecie. Dźwięki, które są wydobywane z tych szlachetnych instrumentów na każdą osobę wpływają nieco inaczej. To wszystko dlatego, iż stymulują nasze ciało, a także emocje do samodzielnej pracy, przez co organizm potrafi samodzielnie zwrócić uwagę na potrzebne mu aspekty. Nie każdy koncert gongów jest taki sam, a to w związku z faktem, iż gongi mają różnego rodzaju średnice, stopy, jak również  grubość oraz sposób wykonania. Istotne jest również wygięcie brzegu oraz jakość powierzchni, na której będzie się grać. Gongi różnią się średnicą, stopem użytych metali, grubością, technologią wykonania, wygięciem brzegu oraz jakością powierzchni grania. Równomierne rozprowadzenie napięcia sprawia, iż dźwięk będzie najlepszej jakości. Jak możemy zauważyć to intrygujący instrument, który znamy od przeszło trzech tysięcy lat, a ciągle wywołuje wiele skrajnych emocji wśród interesantów.

Pasjonująca historia gongów tybetańskich powinna nas zainteresować do zgłębienia większej ilości informacji na ich temat, a w szczególności do poznania możliwości terapii instrumentami. Dzięki takim metodom możemy w odpowiedni dla ciała i umysłu sposób spróbować się leczyć. W związku z tym warto zainteresować się tym tematem, gdyż jest on tak samo istotny jak trzy tysiące lat temu, a świadczy o tym powrót do wykorzystywania gongów w terapii.