Fachowe usuwanie pluskiew

Sezon w pełni, a wraz z nim w naszych domach pojawiają się wszelkiego rodzaju insekty oraz robactwo. Jeżeli dotknął nas ten problem warto wiedzieć, że nie jesteśmy z nim sami, bowiem zawsze możemy skorzystać z usług jednej z krakowskich firm dezynsekcyjnych. Jedne z najczęstszych zleceń, jakie przyjmują tego rodzaju firmy jest usuwanie pluskiew, które są wyjątkowo niebezpieczne. 

Krakowscy specjaliści od usuwania pluskiew 

usuwanie pluskiew krakówNiech nas nie zmyli mały rozmiar tych owadów, bowiem pluskwy to wyjątkowo agresywne i niebezpieczne insekty. Kiedyś uważano, ze są one domeną brudnych, zaniedbanych domów, z gorszych dzielnic. Jednak nic z tych rzeczy, z czasem bowiem udowodniono, że znajdziemy je wszędzie, nawet w nowoczesnych apartamentowcach, w nowym budownictwie, a także w wielu miejscach pracy, jak na przykład hale magazynowe. Pluskwy funkcjonują też pod nazwą bed bug, co w w tłumaczeniu z angielskiego oznacza, „łóżkowy robak”, lub też „robak, zamieszkujący łózka”. Jak byśmy tego nie tłumaczyli, znaczenie jest jedno i w pełni oddaje zwyczaje tych insektów. Bowiem są one dość leniwe i lubią mieszkać w pobliżu żywiciela. Jako, że jest to owad pasożytniczy, wkłuwa się w naszą skórę, wysysając krew. Ten schemat znamy również ze spotkań z komarami. Jednak w przypadku tych latających owadów, jedynie komarzyce są agresywne i piją naszą krew, natomiast w przypadku pluskiew, gryzą nas zarówno samice, jak i samce. I o ile komar gryzie nas raz, tak pluskwy robią to nawet kilkanaście razy, zostawiając bardzo charakterystyczne ślady. W ich ślinie i wydzielinach jest mnóstwo patogenów, które wpuszczają do naszego krwiobiegu. Niektóre z nich mogą przyczyniać się do śmiertelnie niebezpiecznych chorób, jak na przykład zapalenie mózgu. Zatem jeśli i nam jest potrzebne usuwanie pluskiew Kraków jest strzałem w dziesiątkę. Bowiem właśnie tu znajdziemy wiele firm, które na co dzień walczą z pluskwami. Dysponują one nie tylko nowoczesnym sprzętem, ale przede wszystkim kadrą wykwalifikowanych fachowców.

Krakowskie firmy dezynsekcyjne cieszą się uznaniem zarówno klientów indywidualnych, jak też biznesowych. Na swoje usługi dają gwarancję, a cały proces dezynsekcyjny jest przeprowadzany rzetelnie i sprawnie, co sprawia, że problem z insektami nie powraca. Warto korzystać tylko z usług doświadczonych fachowców, którzy doskonale wiedzą, jak radzić sobie z tymi insektami.