Elektrowóz Husarz H0

Zabawa kolejką elektryczną może dostarczyć wielu niezapomnianych chwil, szczególnie jeżeli uczestniczy w tym cała rodzina. Aby pociągi i wagony mogły okazać na co je stać, konieczna będzie odpowiednia makieta z torami i przeszkodami.

Czy Husarze H0 są jeszcze produkowane?  

husarz h0Produkcja modeli pociągów trwa nieprzerwanie od wielu lat. Co rok na rynek wchodzą nowe lokomotywy, które naśladują swoim wyglądem, a nawet wydawanym dźwiękiem oryginalne pojazdy. Co jakiś czas wychodzą nawet serie limitowane, które są nie lada gratką dla kolekcjonerów i fanów kolei. Popularny Husarz H0, to elektrowóz, czyli lokomotywa elektryczna. Model ten został wyposażony w silnik 5 – polowy z kołem zamachowych, oraz posiada gniazdka do dekodera jazdy i dźwięku. Posiada ruchome podwozie i starannie dopracowane wszystkie detale. Jest ręcznie malowany, przez co wiernie odzwierciedla oryginał. Z przodu ma czołowe oświetlenie Led białe, a z tyłu czerwone, oraz kierunkowe zmienne. Husarz mierzy aż dwieście dwadzieścia trzy milimetry długości i waży koło czterysta osiemdziesiąt gramów. To prawdziwy rarytas dla kolekcjonerów. Możemy do niego dokupić przeróżne wagony kolejowe, takie jak towarowe, pasażerskie, sypialne, restauracyjne, pocztowo – bagażowe. Aby można się było nim bawić, potrzebne są jeszcze specjalne tory plastikowo – stalowe, aby elektrowóz mógł pokazać swoje na co go stać. Jego skala wykonania H0, to wielkość jeden do osiemdziesięciu siedmiu i jest ona najpopularniejszym rozmiarem modeli pociągów. 

Wszystkie modele pociągów, oraz akcesoriów i elementów do makiety możemy kupić w sklepie modelarskim, albo w internecie. Nie są one tanie, bo często wyglądają jak miniaturki oryginałów i są bardzo starannie wykonane. Najtańszy model w skali H0, kosztuje około dwieście złotych.