Efektywna ochrona lakieru samochodowego

NooTro zachwyca doświadczeniem

Efektywna ochrona lakieru samochodowego

Każdy kto posiada samochód doskonale zdaje sobie sprawę z tego jak kłopotliwe bywa dbanie o kondycję lakieru jakim nasz samochód jest pokryty. Za każdym razem gdy wsiadamy za kierownicę jesteśmy narażeni na to, że nasze auto będzie mogło niestety „zyskać” kolejne zarysowania. Niekiedy powstają one zupełnie przypadkowo i wcale nie z naszej winy. Jednak są pewne sposoby na to by chronić nasz lakier przed zarysowaniem.

Nowoczesne metody ochraniania lakieru

powłoka ceramiczna krakówNa dzień dzisiejszy coraz częściej słyszy się o zainteresowaniu nowoczesnymi technikami związanymi z ochranianiem lakieru samochodowego. Takie techniki bywają niezwykle skuteczne i mogą chronić nasz lakier przez wiele lat. Jedną z najbardziej sprawdzonych metod ochraniania lakieru jest stosowanie powłok ceramicznych. Jest to zabieg dość kosztowny ale jednorazowa inwestycja sprawi, że nasz lakier będzie chroniony przez okres minimum dwóch lat. W niektórych przypadkach dochodzi do tego, że jest on chroniony nawet przez okres do 5 lat. Po upływie tego czasu konieczne jest kolejne przeprowadzenie zabiegów regeneracyjnych. Jeśli chodzi o kwestię jaką jest powłoka ceramiczna Kraków jest miastem, w którym obecnie mnóstwo osób zdecydowało się na pokrywanie swoich samochodów tego typu warstwami ochronnymi. Koszt związany z pojedynczym zabiegiem wynosić będzie około 1200zł w podstawowej wersji. Jeśli będziemy jednak chcieli uzyskać lepszy efekt to warto zastanowić się nad wersją bardziej wzbogaconą w substancje chroniące.

Posiadając na swoim samochodzie warstwę ochronną z ceramiki możemy być spokojni zarówno o kondycję naszego lakieru jak również o jego wygląd. Nowoczesne powłoki ceramiczne działają bowiem w taki sposób, że na powierzchni lakieru tworzy się warstwa hydrofobowa, która sprawia iż z powierzchni naszego auta bardzo szybko usuwana jest woda wraz z wszystkimi zabrudzeniami.