Dobry stomatolog przywróci blask naszemu uśmiechowi

Każdy z nas marzy o pięknym i białym uśmiechu, którym kiedyś mogli szczycić się głowinie aktorzy i piosenkarze. Obecnie w każdym mieście znajdują się gabinety stomatologii estetycznej, w których możemy wykonać nie tylko zabieg wybielania zębów, ale też założyć licówki lub wstawić porcelanowe mostki. Piękny uśmiech zawsze dodaje nam bowiem pewności siebie, więc powinniśmy o niego zadbać w renomowanych gabinetach dentystycznych.

Warto udać się do kliniki stomatologii estetycznej

estetyczna stomatologia chorzówObecnie dzięki dobrym pastom do zębów oraz płynów do higieny jamy ustnej coraz mniej z nas cierpi na próchnicę zębów. Niemniej, każdy z nas od czasu do czasu musi poddać się zabiegowi zdjęcia kamienia i osadu. Często musimy przejść leczenie kanałowe lub usunąć ząb nie nadający się już do leczenia. Gdy jednak wszystkie nasze zęby będą wyleczone z próchnicy i nie będzie nam grozić krwawienie z dziąseł, powinniśmy pomyśleć o wybieleniu zębów, czy wykonaniu stałych lub tymczasowych licówek porcelanowych. Jeśli chodzi o takie usługi, jak estetyczna stomatologia Chorzów ma wiele renomowanych klinik, w których możemy poprawić nasz zgryz oraz nadać uśmiechowi śnieżnej bieli. Najpopularniejszym i bezinwazyjnym zabiegiem jest oczywiście wybielanie zębów. Wystarczy tylko udać się do dentysty i użyć do smarowania zębów żelu wybielającego, który rozjaśni naszą kość o jakieś dwa kolory. Zabieg jest bezpieczny dla szkliwa i możemy wykonać go raz na rok lub dwa. Gdy nasze zęby nie są równe lub mają tendencję do kruszenia się, warto założyć na nie licówki. Zabieg taki polega na spiłowaniu zewnętrznej warstwy zębów i nałożeniu na niej porcelanowej masy. Dzięki temu zabiegowi nasze zęby będą miały biały kolor, a licówki mogą nam służyć nawet przez kilka lat. Gdy ulegną zniszczeniu lub starciu zakładamy kolejne. Założenie licówek nie jest bolesne, ale zawsze możemy poprosić o znieczulenie. Licówki pozwolą też na wyrównaniu zębów bez potrzeby nakładania aparatu ortodontycznego. Jeśli zaś musieliśmy usunąć któryś z naszych zębów powinniśmy nałożyć porcelanowy mostek, który zastąpi w niewidoczny sposób nasz ubytek.

Obecnie coraz więcej z nas korzysta z zabiegów stomatologii estetycznej. Nić w tym dziwnego, gdyż każdy marzy o pięknym i zdrowym uśmiechu. Gdy mamy zdrowe zęby najlepiej poddać je zabiegowi wybielania. Gdy nie wszystkie są równe, warto założyć porcelanowe licówki, które będą nam służyć przez okres kilku lat. Dzięki nim nasz uśmiech będzie lśniący i nie będziemy musieli się go wstydzić. W miejsce ubytków wstawiamy najczęściej porcelanowe mostki wyglądające jak naturalne zęby.