Dobre przedszkole w Krakowie

Kobiety opiekujące się swoimi pociechami, mogą być na urlopie macierzyńskim maksymalnie przez rok po urodzeniu dziecka, a później najczęściej wracają do pracy. Taki maluszek albo idzie do żłobka, albo pod opiekę babci.

Jakie są zajęcia w przedszkolach w Krakowie?

Przedszkole Kraków Wola DuchackaŻeby móc posłać dziecko do przedszkola, musi mieć ono skończone trzy latka, no i koniecznie musi umieć samodzielnie korzystać z toalety. Maluchy spędzają w nim przynajmniej trzy lat, a później idą już do szkoły podstawowej. Jeżeli mieszkamy blisko Podgórza, to przedszkole Kraków Wola Duchacka będzie idealnym miejscem żeby posłać swoje dziecko. Znajduje się tam kilka bardzo dobrych prywatnych i państwowych placówek. Przedszkola są ogólne, lub profilowane. Na przykład możemy wysłać dziecko do przedszkola językowego, gdzie maluch od samego początku będzie miał styczność z obcymi kulturami, wokalno – teatralnego dla przyszłych aktorów, czy sportowego, w którym dzieci są intensywnie aktywizowane ruchowo przez zabawę. W każdym przedszkolu jest czas na zabawę, posiłki i edukację. Prowadzone są zajęcia z rytmiki, oraz taneczne, na których maluchy doskonale się bawią i rozładowują nagromadzoną energię. W placówce na Woli Duchackiej, dzieci uczęszczają nawet na basen, lub łyżwy, co jest dla nich wielką atrakcją i szansą na wczesne opanowanie tych umiejętności. Bez względu na profil, czy odbywające się zajęcia, zawsze powinny one być prowadzone przez wyspecjalizowaną kadrę pedagogiczną, która potrafi odpowiednio dzieci zaangażować.

Obecnie przedszkolaki w wieku sześciu lat mogą już iść do szkoły podstawowej, ale mogą też zostać do siódmego roku życia w przedszkolu. Z reguły większość maluchów lubi chodzić do przedszkola, bo miło spędzają w nim czas i mają mnóstwo kolegów i koleżanek.