Długo wyczekiwane białe drzwi

 

Od dziecka zawsze powtarzałam, że jak będę miała swój dom to drzwi będą białe. Wszystkie, drzwi wejściowe, drzwi do pokojów i do łazienek. Zawsze słyszałam od rodziny, że białe drzwi są brzydkie, że ciężko je myć i utrzymać w czystości i tym podobne. Nie przejmowałam się tym, bo to było moje marzenie, może i dziwne, ale marzenia. Za wszelką cenę chciałam to marzenie spełnić.

Wymarzone drzwi wejściowe

drewniane drzwi wejściowe białeMinęły lata, ale nigdy nie zapomniałam o swoim marzeniu. Niestety, póki co nie udało mi się go spełnić dlatego że ciągle mieszkałam w wynajmowanych mieszkaniach a nie chciałam inwestować w nie swoje. Na całe szczęście miałam nawyk odkładania pieniędzy i w końcu po latach mogłam sobie kupić mieszkanie. Małe, bo małe, ale własne. Wujek z tatą zrobili w nim remont na tyle na ile pozwalały mi fundusze i mogłam się wprowadzać. Właściwie nie mogłam, brakowało jednej rzeczy. Wszyscy wiedzieli czego brakowało. Musiałam lecieć do sklepu kupić drewniane drzwi wejściowe białe i do tego białe drzwi do innych pomieszczeń. Moje marzenie z dzieciństwa. Tato jak zobaczył co przywiozłam z wujkiem ze sklepu to zaczął się ze mnie śmiać i powiedział, że on dobrze wiedział, że to zrobię. Wiedział, że te drzwi to było to na co najbardziej czekałam. No i miał sto procent racji. Cieszyłam się jak małe dziecko z nowej lalki na myśl o tym, że jeszcze dzisiaj wieczorem będę miała w końcu swoje drzwi. To było to czego brakowało mi w każdym miejscu w jakim mieszkałam.

Tego samego dnia wieczorem jak już wszystko było gotowe. Usiadłam sobie wygodnie na kanapie, żeby podziwiać moje nowe mieszkanie. Towarzyszył mi mój kot, który leżał ze mną. Najbardziej podobały mi się te wszystkie białe drzwi. Moje małe dziwne marzenie z dzieciństwa w końcu się spełniło. Pozostało mi znaleźć nowe marzenie i dążyć do spełnienia go.