Dekoracja z rozet gipsowych

Sufity są jednym z elementów pomieszczenia, które zazwyczaj są proste, gładkie i nierzucające się w oczy. Mało kto ozdabia sufity, tak, jak ozdabiano je kiedyś, chociaż nadal wygląda to niezwykle efektownie i robi prawdziwe wrażenia na gościach.

Jaka jest rola rozet gipsowych?

rozety gipsoweOzdoba sufitu wnosi bardzo dużo dla całego wnętrza. Mimo, iż wydaje się, że na wstępie sufit kompletnie nie rzuca się w oczy, nie jest to prawdą. Robi on ,,atmosferę” całego pomieszczenia, sprawiając, że jest albo jasne i przytulne, albo dużo mniejsze niż jest w rzeczywistości. Rozety gipsowe są elementem świetnej dekoracji sufitu, tak bardzo do niedawna zapomnianą w naszym kraju. Odtworzenie takiej dekoracji stało się bardzo popularne. Najpierw w dużych pomieszczeniach, typu sale weselne czy większe restauracje. Początkowo tylko w takich miejscach były one używane- jako nadawanie dla wnętrza elegancji i wyniosłości na znak starodawnych dworów królewskich. Jednak już po bardzo krótkim czasie, ten element dekoracji stał się popularny w domach. Nawet w małych mieszkaniach w blokach przywiązywana jest uwaga do dekoracji sufitu. Możemy ze zwykłego pomieszczenia zrobić bardzo stylowe wnętrze, nie koniecznie na styl bardzo elegancki ale i na przytulny, starodawny pokój, gdzie pozostałe dekoracje również będą to takiego stylu głęboko nawiązywać. Mimo, że moda trwa krótki czas, jeśli komuś taka dekoracja się podoba, powinien nawet chwili się nie zastanawiać, bo jest ona w naszej kulturze od dawnych lat, przez długi czas.

Dekoracja pomieszczeń, w których przebywamy bardzo wpływa na nasze samopoczucie. Lepiej jest spędzać czas w stylowym pomieszczeniu, które odzwierciedla nasze upodobania, niż w pokoju, który, mimo, że jest modny, całkowicie nie jest w naszym stylu.