Czym jest waporyzator?

Zapewne wielu  z nas nie rozróżnia waporyzatora od elektronicznego papierosa, ale w gruncie rzeczy to zrozumiałe, bo są wizualnie podobnie. Jednak na tym podobieństwa się kończą, ponieważ te urządzenia spełniają zupełnie różne funkcje. 

Polecane i niedrogie waporyzatory 

waporyzatorUrządzenia do waporyzacji są obecnie bardzo popularne, bowiem wpisują się w trend niepalenia papierosów i zdrowszego trybu życia. Waporyzatory przeznaczone są do przyjmowania suszu roślinnego oraz jego koncentratów. Jednak nie dochodzi w nich do spalania suszu, lecz jedynie do jego podgrzania do bardzo wysokiej temperatury. W następstwie tego dochodzi do wytworzenia gęstej i esencjonalnej pary wodnej, bogatej w składniki aktywne z odparowanego suszu. I to jest bardzo ważne, bowiem w przeciwieństwie do spalania suszu w joincie, w przypadku odparowania nie dochodzi do utraty składników aktywnych. Co za tym idzie, nawet bardzo mała dawka suszu CBD daje nam maksymalny efekt, którego nie da się porównać ze spaleniem jointa. Dobry waporyzator to koszt około pięciuset-sześciuset złotych. Oczywiście są droższe i tańsze urządzenia, ale za taką kwotę, na pewno uda się nam kupić porządny, bezawaryjny waporyzator. Najlepiej jest go zakupić w jednym ze sklepów internetowych, bowiem tam mamy największy ich wybór i najbardziej korzystne dla klienta ceny. Znajdziemy tam zarówno urządzenia przenośne, jak i stacjonarne. Oczywiście więcej jest tych pierwszych, gdyż dają dużo większy komfort użytkownikowi, dając możliwość inhalacji w dowolnym miejscu i momencie. 

Dobre urządzenie do waporyzacji wcale nie musi być drogie, ale nie może być też zbyt tanie, gdyż konstrukcja takiego sprzętu wymaga zastosowania wielu drogich komponentów i materiałów. Dlatego wybierajmy mądrze i po dłuższym zastanowieniu.