Czym jest medyczna marihuana?

Wielu z nas zapewne zastanawia się, czym tak naprawdę jest medyczna marihuana. Nic dziwnego, wszak termin słyszymy często, jednak czym różni się od zwykłej marihuany, zazwyczaj nie jest tłumaczone. Marihuana, jaką kupić można na ulicy posiada szereg domieszek, oraz nie wiadomo, w jakich warunkach rosła. W przypadku medycznej jej wersji, mamy udokumentowany cały proces produkcji oraz zawartość THC. 

Jak stosować susz medycznej marihuany? 

medyczna marihuana suszDzięki coraz lepszym badaniom naukowców, do rządzących zaczęło docierać, że z medycznej marihuany, będzie więcej pożytku, niż zagrożeń. Na całe szczęście, ponieważ dawniej osoby chore, którym marihuana dawała ulgę w chorobie, musiały nabywać ją u dilerów, ryzykując konflikt z prawem. Mówiąc krótko, medyczna marihuana jest niczym innym, jak suszem konopi indyjskich, na bazie którego farmaceuta sporządza dla nas lek. Może mieć on formę suszu przeznaczonego do waporyzacji, ekstraktu lub nalewki. Medyczna marihuana może mieć różne proporcje CBD oraz THC, czyli składników aktywnych – są one dobieranie indywidualnie przez lekarza, w zależności od rodzaju schorzenia. Medyczna marihuana oprócz działania terapeutycznego, może wykazywać również działanie psychoaktywne. Najlepszym sposobem na przyjmowanie tego typu marihuany jest waporyzacja jej suszu. W tym celu należy zaopatrzyć się w urządzenie zwane waporyzatorem. Podgrzewa ono susz do wybranej temperatury, co z kolei powoduje powstanie obłoku pary wodnej, jakim należy się zaciągnąć. Jeżeli interesuje nas medyczna marihuana susz jest dostępny jedynie w aptekach. Musimy posiadać również receptę od lekarza. Dostęp do medycznej marihuany, nie jest na razie powszechny, jednak jest duża szansa, by w ciągu kilku lat, sytuacja diametralnie się odmieniła. Wszystko wskazuje, że tak będzie, patrząc, jak cała zachodnia cywilizacja złagodziła swoje stanowisko wobec konopi. 

Medyczna marihuana pochodzi z profesjonalnych upraw, które są wolne od wszelkiego rodzaju oprysków i pestycydów. To produkt zaprogramowany przez naukowców i botaników, tak by maksymalnie wyeliminować właściwości psychoaktywne i dać maksimum walorów leczniczych. Ludzie używający medycznej marihuany, najczęściej korzystają z waporyzacji. Nie ma się czemu dziwić, zamiast jej spalania, inhalujemy się jedynie parą wodną, nasyconą składnikami aktywnymi.