Czy warto zlecić prowadzenie księgowości?

 

Bardzo często wielu przedsiębiorców zastanawia się nad tym, czy samodzielnie prowadzić księgowość swojej firmy, czy też może zlecić ją do biura zewnętrznego. Zawsze w przypadku gdy mamy wiele dokumentów do rozliczenia to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zlecić takie czynności do firmy zewnętrznej a swój czas poświęcić na rozwój działalności biznesowej. Czas dla każdego przedsiębiorcy jest bardzo ważne i powinniśmy go odpowiednio inwestować.

Na co zwrócić uwagę wybierając biuro księgowe?

księgowość spółekPrzede wszystkim najważniejszym czynnikiem, pod względem którego powinniśmy wybierać biuro księgowe jest jego doświadczenie. W takim biurze powinni pracować ludzie, którzy co kilka miesięcy wyjeżdżają na szkolenia, aby przyswajać nową wiedzę i być na bieżąco z prawem podatkowym, a także prawem pracy. W ten sposób będziemy mogli liczyć na profesjonalną pomoc, gdy prowadzimy księgowość działalności gospodarczej lub księgowość spółek. Kolejnym ważnym czynnikiem przy wyborze biura rachunkowego jest zakres usług, jakie prowadzi. Niektóre Biura rachunkowe decydują się tylko i wyłącznie na pomoc w prowadzeniu księgowości, ale te większe biura księgowe pomogą nam również w obsłudze działo kadry i płace. Będziemy mogli również zwrócić się do nich o pomoc przy interpretacji skomplikowanych przepisów podatkowych, aby uniknąć niepotrzebnych błędów i kary za źle wypełnione dokumenty. W sytuacji, kiedy co roku pozyskujemy dotacje unijne na rozwój naszej firmy, to dobrze jest również skorzystać, z jakiego biura, które pomoże nam w wypełnianiu takich dokumentów, a także w ich późniejszym rozliczaniu. Każde dobre biuro rachunkowe powinno posiadać ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej aby na wypadek jakichkolwiek błędów przedsiębiorca mogę liczyć na wypłatę odszkodowania. Z każdym rokiem mamy coraz więcej biur rachunkowych dostępnych na polskim rynku.

Cena nigdy nie powinna być najważniejszym czynnikiem, pod względem którego decydujemy się na wybór dobrego księgowego. Zawsze lepiej jest zapłacić nieco więcej i mieć pewność, że możemy liczyć na profesjonalną pomoc Przy rozliczaniu dokumentacji firmowej, a także przy rozliczaniu podatków lub dotacji unijnych. Dodatkowo będziemy mogli zawsze liczyć na pomoc w sytuacji gdy przepisy podatkowe będą dla nas skomplikowane.