Bieżące przeglądy opryskiwacza

NooTro zachwyca doświadczeniem

Bieżące przeglądy opryskiwacza

Unia Europejska narzuca rolnikom pewne warunki, które muszą spełniać, aby móc starać się o dofinansowanie na różnego rodzaju nowy sprzęt, a także dzięki temu mogą zadbać o środowisko, co staje się coraz młodsze. Jednak podczas kontroli, gdy osoby kontrolujące znajdą, jakieś uchybienie, często kończy się sporą karą i brakiem dofinansowania przez kilka lat.

Serwisy maszyn rolniczych

serwis opryskiwaczyWiele maszyn rolniczych, potrzebuje ciągłej kontroli i bieżącej naprawy, dzięki czemu możemy w minimalny sposób zadbać o nasze środowisko. Bardzo ważne, jest aby przeprowadzać na bieżąco serwis opryskiwaczy dzięki któremu mamy pewność, iż nie zatruwamy roślin podczas transportu, roztworu w docelowe miejsce. Jest to bardzo ważne, ponieważ, często zdarza się, iż rolnik przejeżdża obok rzeczki, gdzie nawet najmniejsza ilość oprysku może sprawić problemy, dla zwierząt, które korzystają z wody tego źródełka. Serwisy opryskiwaczy możemy wykonywać samodzielnie, jednak później należy dowieźć opryskiwacz do osoby, która posiada uprawnienia do zezwolenia dalszej pracy, danym opryskiwaczem. Wykonując serwis opryskiwaczy, warto sprawdzić wszystkie węże i ich stan, czy nie są popękane, kolejnym etapem, jest sprawdzenie i wymiana końcówek, które rozprowadzają oprysk. Ważna, jest również kontrola uszczelek, szczególnie tych, które znajdują się przy wałku, dzięki czemu mamy pewność, iż z śruby służącej do spuszczania wody, a także z miejsca, z którego może wydobywać się olej.

Nowoczesne technologie, nakładają na rolników wiele obowiązków, które są niezbędne, aby móc dostawać dofinansowanie na rozwój gospodarstwa. Serwisy niektórych maszyn, pozwolą na życie w zgodzie z naturą. Dobrze serwisowany sprzęt pozwoli, na uniknięcie większych problemów, podczas codziennych prac.