Białe nocne szafki z połyskiem

 

Współcześnie coraz większą uwagę przykłada się do aranżacji domu, w którym powinniśmy przecież czuć się dobrze oraz swobodnie. Sam wygląd wnętrza jest jednak równie istotny, udowodniono bowiem, że to właśnie piękne, atrakcyjne przestrzenie sprawiają, że czujemy się na co dzień znacznie lepiej. Podczas projektowania wnętrza domu dużą uwagę przykładamy zwłaszcza do sypialni. To w niej bowiem spędzamy systematycznie bardzo dużo czasu podczas snu. Warto więc szczególnie zadbać o jej wygląd. 

Szafka nocna – praktyczny mebel, który cieszy oko

szafki nocne białe połyskWspółcześnie szczególnie modne są surowe, białe wnętrza w stylu skandynawskim. Białe ściany pozwalają nam się wyciszyć, a białe, surowe drewno nie tylko cieszy oko, ale jest również w 100% naturalne. Większość małżeństw decyduje się dziś na zakup dużych łóżek dwuosobowych, które nie bez powody zwane są często właśnie łóżkami małżeńskimi. W przypadku zdecydowania się na tego rodzaju posłanie, warto zaopatrzyć się również w specjalne, dedykowane im szafki nocne, które zazwyczaj można zakupić w komplecie. Szafki te nie tylko upiększają symetrycznie wnętrze sypialni, ale również są bardzo praktyczne i zapewniają nam wiele dodatkowych możliwości. Największą popularnością cieszą się zwłaszcza  szafki nocne białe połysk, które swym wyglądem idealnie nawiązują do modnych dziś wnętrz minimalistycznych utrzymanych w stylu skandynawskim. Szafki te wykonane są zazwyczaj z wysokiej jakości drewna sosnowego, które malowane jest na biało, a następnie impregnowane stosownym lakierem, który nadaje drewnu połysk. Szafki te są zazwyczaj bardzo wygodne i kompaktowe (najbardziej popularne są niskie szafki kwadratowe), nie zajmują więc wiele przestrzeni. Każda z szafek posiada dodatkowo zazwyczaj małą, wysuwaną szufladę oraz nieco większą, która zamykana już jest na otwierane drzwiczki. W szufladach tych można przechowywać wiele przydatnych rzeczy takich jak ubrania, leki czy czasopisma i książki, po które to często sięgamy właśnie podczas snu. Na szafkach nocnych można ponadto ulokować wygodne lampki nocne, które pozwolą nam operować światłem, bez potrzeby wstawania z łóżka.

Szafka nocna nie tylko cieszy więc oko, ale jest również bardzo praktycznym, kompaktowym meblem, w którym możemy przechowywać najbardziej potrzebne nam przedmioty. Większość modeli szafek dedykowanych sypialniom wykonywana jest z wysokiej jakości drewna sosnowego, które szybko i łatwo się czyści. Drewno te można także malować na dowolne kolory, a także nabłyszczać za pomocą specjalnych olei nabłyszczających.  Ceny owych mebli nie są przy tym zbyt wygórowane, najprostsze zestawy wykonane z drewna można kupić już za niespełna 400 zł.