Bezproblemowy montaż kamer monitoringu

Na naszym obiekcie nie było potrzeby instalowania monitoringu stacjonarnego. Agencja ochrony, po dokładnym zapoznaniu się ze specyfikacją obiektu uznała, iż najlepszym wyjściem będzie podłączenie urządzeń znajdujących się na terenie zakładu do stacji monitorowania, gdyż ułatwiało to sprawne zabezpieczenie całego terenu, jak również zapobiegało powstawaniu wielu problemów podczas samego procesu instalacji, takich jak wydzielenie odpowiedniego pomieszczenia w celu stworzenia serwerowni.

Bezproblemowy montaż kamer monitoringu

instalacja kamer ipNie mając zbyt wielkiego doświadczenia z tego typu urządzeniami, początkowo zakładaliśmy, iż montaż kamer w pomieszczeniach produkcyjnych będzie wiązała się z koniecznością przerwania prac i zawieszenia produkcji na jakiś czas. Z błędu wyprowadzili nas jednak instalatorzy, zapewniając iż instalacja kamer ip nie będzie w żaden sposób zakłócała pracy na dłużej niż kilka minut i nie będzie miała wpływu na działanie zakładu. Mimo wcześniejszych obaw, faktyczny montaż przebiegał dokładnie tak, jak instalatorzy zakładali. Podłączenie jednej kamery nie wymagało więcej niż tylko fizycznego zamontowania jej w wyznaczonym miejscu i pociągnięcia kabli zasilania i przewodów łącza do komputera sterowniczego, znajdującego się w zakładowej wartowni, oraz podłączenie całości systemu do sieci internetowej, łącznie z podłączeniem sygnału do stacji monitoringu. Reszta konfiguracji i ustawień była już wykonywana przez operatorów w stacji monitorowania, gdyż tam znajdowało się całe oprogramowanie i reszta infrastruktury naszego systemu. Na czas instalacji zostały wyłączone jedynie te sekcje zakładu, które mogłyby stanowić zagrożenie dla zdrowia instalatorów w razie próby montażu kamer podczas ich pracy, choć i tutaj, przerwa w ich funkcjonowaniu była niemal niezauważalna, zajmując co najwyżej kilka godzin, co w żaden sposób nie zaburzało normalnej pracy całej linii produkcyjnej.

Monitoring bezprzewodowy miał właśnie ten niewątpliwy plus, iż był bardzo prosty i bezproblemowy w instalacji. Montaż wszystkich naszych urządzeń zajął ledwie jeden dzień, a to tylko ze względu na trudny dostęp do kilku wyznaczonych miejsc. Raz zamontowane, kamery były gotowe do użytku już po kilku minutach od podłączenia zasilania i kabli łącza.