Balustrada samonośna ze szkła

 

Prawo budowlane wymaga od nas montażu odpowiednich zabezpieczeń w każdym potencjalnie niebezpiecznym miejscu, w budynku który budujemy. Mowa tu o takich miejscach jak wszystkie klatki schodowe, balkony oraz tarasy. Na rynku mamy do wyboru kilka rodzajów balustrad. Obecnie najpopularniejszymi balustradami z racji swojego bardzo nowoczesnego wyglądu, są konstrukcje z połączenia bardzo wytrzymałej stali i równie mocnego szkła, nazywane samonośnymi.

Szklana balustrada na zamówienie

szklane balustrady z montażemJak już wcześniej wspomniałem, obecnie najpopularniejszym rodzajem balustrady są szklane balustrady samonośne. Tego rodzaju balustrady charakteryzują się bardzo minimalistycznym wyglądem, właśnie to nadaje im tak niepowtarzalnego wyglądu, który sprawia, że dzięki nim cały budynek wygląda bardzo nowocześnie. Decydując się na montaż takich balustrad u siebie w domu, to musimy zgłosić się do jednej z firm zajmujących się ich produkcją i zamówić odpowiednie balustrady, które następnie zostaną zamontowane u nas w domu. Firmę oferującą szklane balustrady z montażem, możemy wyszukać w internecie, a następnie zamówić jedną z nich dla siebie. Po dokonaniu zamówienia, jeden z pracowników firmy przyjeżdża do nas, aby pobrać niezbędne pomiary, na podstawie, których zostanie wyprodukowana cała balustrada. Następnie w firmie, w której złożyliśmy zamówienie, odbywa się cały proces produkcyjny. Po jego zakończeniu, balustrada dostarczana jest na miejsce montażu, przez pracowników danej firmy, którzy są także odpowiedzialni za jej zamontowanie w docelowym miejscu. Montaż jest tak naprawdę prosty, ponieważ wystarczy wywiercić odpowiednie otwory, w których zakotwiczymy kołki montażowe, na których umocujemy całą balustradę. Pomimo tego, że montaż nie jest skomplikowany, to lepiej zostawić to wykwalifikowanemu personelowi.

Koszt zakupu takiej balustrady razem z usługą, polegającą na zamontowaniu jej u nas w domu, to około trzech tysięcy złotych. Nie jest to najniższa cena, ale biorąc pod uwagę wszystkie zalety takich balustrad oraz ich żywotność, zauważamy że cena jest jak najbardziej adekwatna jak za tak dobrej jakości montaż. Wykonanie takiej balustrady, możemy zlecić firmie świadczącej takie usługi, przez internet, dzięki temu nie musimy nawet wychodzić z domu.