Astygmatyzm a soczewki kontaktowe

Rodzajów wad wzroku jest sporo. Każdy człowiek z zaburzeniami widzenia musi mieć inne, indywidualnie dobrane rozwiązanie korygujące jego wzrok. Najpopularniejszym rozwiązaniem stosowanym w celu korekcji widzenia jest oczywiście noszenie okularów. Jednak nie każdy przyzwyczaja się do nich, nie każdemu w nich do twarzy. Są także przypadki, gdzie nie jest wskazane noszenie okularów – np. podczas uprawiania sportów, czy w niektórych wykonywanych zawodach.

Szkła kontaktowe dla osób z astygmatyzmem

soczewki toryczne dla astygmatykówWskutek posiadanej wady wzroku niektórzy ludzie muszą mieć specjalistyczne rozwiązania. Czasami nie wystarczają zwykłe szkła korekcyjne w okularach. Dlatego osoby dotknięte astygmatyzmem muszą mieć specjalistycznie dobrane i wykonane szkła z odpowiednim cylindrem, aby skorygować wadę. Często takie osoby nie wiedzą, że mogą korzystać z o wiele wygodniejszych szkieł kontaktowych i rezygnują z wielu aktywności, np. z pływania czy grania w gry zespołowe. Warto jednak wiedzieć, że obecnie na rynku jest szeroki wybór i z powodzeniem możemy znaleźć sklep lub optyka oferującego soczewki toryczne dla astygmatyków. Są one wykonane specjalnie z myślą o wadzie astygmatycznej wzorku i przede wszystkim dostosowywane do indywidualnych potrzeb i wymaganych parametrów. Wszystko po to, aby ludziom z astygmatyzmem również umożliwić komfortowe używanie szkieł kontaktowych, a tym samym ułatwić codzienne funkcjonowanie i potencjalne uprawianie przeróżnych sportów. Jest to również doskonała alternatywa dla korekcyjnych okularów przeciwsłonecznych. Stosując soczewki toryczne nie musimy wydawać dużej sumy pieniędzy na specjalistyczne okulary przeciwsłoneczne – możemy podczas ich używania zakładać jakie tylko chcemy podczas słonecznych letnich dni. Jest to szczególnie przydatne dla kierowców – znacznie ułatwia im jazdę.

Jeśli jesteśmy osobami z astygmatyzmem, nie musimy ograniczać korekcji swojego wzroku jedynie do noszenia okularów. Obecnie mamy możliwość korzystania z soczewek kontaktowych, które są stworzone z myślą o naszej wadzie. Odpowiednie wykonanie i dostosowanie mocy, cylindra i krzywizny zagwarantuje nam wyraźne widzenie w każdej sytuacji. A oprócz tego zyskamy niesamowity komfort podczas ich użytkowania, zapominając w ogóle, że je mamy.