Artystyczne malowanie ścian

Zapewne niejednokrotnie zdarzyło się nam podczas spaceru, podziwiać ogromne sceny przedstawione na ścianach bloków. Zapewne w naszej głowie pojawiały się wtedy najróżniejsze myśli, zastanawialiśmy się bowiem co autor miał na myśli, bądź ja możliwe jest wykonanie tak pięknej grafiki na ścianie, ogromnego budynku. I nie jest to nic dziwnego, ponieważ zjawisko to, dla niektórych na prawdę może robić wrażenie.

Artystycznie pomalowana ściana w domu

malowanie artystyczne ścian w domuOczywiście, mowa jest tutaj o muralu, czyli właśnie, artystycznym malunku na ścianach bloków. Jest to na prawdę niespotykanie trudna sztuka, aby przedstawić jakąś scenę, na tak ogromnej przestrzeni, za pomocą zwykłych narzędzi malarskich, oczywiście odpowiednio do tego przystosowanych. Nie trzeba było długo czekać, aby pierwsze projekty zagościły również, na ścianach naszych domostw. Malowanie artystyczne ścian w domu, w ostatnim czasie zyskuje znacznie na popularności, a fach malarza, który dotychczas zajmował się głównie malowaniem ścian budynków i kojarzony był jedynie z graffiti, teraz może stać się bardziej poszukiwany i opłacany. Należy bowiem zaznaczyć, że wykonując mural, musimy wziąć dużo czynników pod uwagę. Aby farba lub lakier, zdołały się utrzymać przez długi czas, należy wykonywać pracę w odpowiedniej temperaturze i odpowiednich warunkach pogodowych. Poza tym zanim w ogóle zaczniemy nanosić kolory, na nasz mural, należy wykonać uprzednio szkic. Jeżeli chcemy możemy użyć techniki szablonu, jednak ten mimo wszystko należy wcześniej przygotować. Niektórzy korzystają również projektora, który jest w stanie przenieść grafikę bezpośrednio na ścianę, jednak takie rozwiązanie wymaga odpowiedniego ustawienia obrazu, co z kolei wymaga znajomości programów graficznych,a to wszystko kosztuje czas. Natomiast wykonanie takiego artystycznego obrazu na ścianie domu, byłoby by prostsze, bowiem takiego rodzaju powierzchnie, mają o wiele mniejszy format. Nie trzeba się również martwić o warunki atmosferyczne, w pomieszczeniu jedynie musiała by być odpowiednia wilgotność. Prócz tego wiele ludzi było by w stanie zapłacić solidne pieniądze, aby tylko ściana w ich domu przedstawiała jakąś scenę i tym samym cieszyła oko nasze, a także naszych gości. Jest to o wiele lepsze i przyjemniejsze rozwiązanie, niż zwykłe pomalowanie ścian.

Należy jednak pamiętać, że sztuka jest w cenie i jeżeli zdecydujemy się na artystyczne malowanie ścian, będziemy musieli przygotować się na spory wydatek. Prócz tego należy postarać się o dobrego artystę, mającego już doświadczenie w tym fachu. Jednak wszelkie podjęte próby będą warte efektu końcowego, motyw na ścianie wniesie dużo życia do naszego mieszkania, co znacząco wpłynie na nasze samopoczucie, oczywiście w pozytywny sposób.